Sjedinjene Države zahtevaju od Irana uvođenje moratorijuma na obogaćivanje uranijuma u trajanju od 20 godina, kao i odricanje od postojećih nuklearnih zaliha, piše “Volstrit džornal”.
Američka strana takođe želi da Teheran demontira nuklearna postrojenja u Fordovu, Natanzu i Isfahanu, sprovede inspekcije i zabrani podzemne nuklearne radove.

