Сједињене Државе захтевају од Ирана увођење мораторијума на обогаћивање уранијума у трајању од 20 година, као и одрицање од постојећих нуклеарних залиха, пише “Волстрит џорнал”.
Америчка страна такође жели да Техеран демонтира нуклеарна постројења у Фордову, Натанзу и Исфахану, спроведе инспекције и забрани подземне нуклеарне радове.

