24.06.2026
Belgrade, RS 20 C

Најновије вести

САД траже од Ирана да на 20 година обустави обогаћивање уранијума

Сједињене Државе захтевају од Ирана увођење мораторијума на обогаћивање уранијума у трајању од 20 година, као и одрицање од постојећих нуклеарних залиха, пише “Волстрит џорнал”.

Америчка страна такође жели да Техеран демонтира нуклеарна постројења у Фордову, Натанзу и Исфахану, спроведе инспекције и забрани подземне нуклеарне радове.

Претходни чланак

Ушаков: Не дај боже да морамо да реагујемо на претње Зеленског

Sledeći članak

Медведчук: Зеленски лаже о прекиду ватре, сваки мир би значио колапс за њега

Препоручујемо да погледате

САД упозориле Украјину: Напади на руску енергетску инфраструктуру угрожавају и америчке интересе

Кијев је добио званични демарш од Стејт департмента након украјинског напада на луку у Новорасијску у којем су Сједињене Државе упозориле Украјину да су недопустиви напади на руску енергетску инфраструктуру, а који могу да утичу […]

ПОСЛЕ ХАПШЕЊА МАДУРА ДОЛАЗЕ СТРАНЦИ: Производња нафте расте, велике компаније улазе у Венецуелу

Након хапшења бившег председника Николаса Мадура, Венецуела бележи раст производње нафте, а све више страних компанија улази у енергетски сектор земље. Промене у власти довеле су до отварања тржишта, па нове власти омогућавају већу улогу […]

Руте: САД ће задржати нуклеарно и војно присуство у Европи

“Сједињене Државе ће задржати нуклеарно и конвенционално војно присуство у Европи, али се вођство Алијансе помера ка Европљанима”, изјавио је генерални секретар Алијансе Марк Руте.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *