Ирански танкери за нафту изашли су из зоне у Персијском заливу коју је блокирала америчка морнарица, што је први извоз сирове нафте у последња два месеца, саопштено је на интернет страници Танкер Тракерс, која прати пошиљке и складиштење нафте.
“Најмање два супертанкера Националне иранске танкерске компаније названа ‘Диона’ и ‘Херо 2’, изашла су из периметра блокаде америчке морнарице, носећи укупно 3,8 милиона барела иранске сирове нафте”, наводи се у саопштењу које су Танкер Тракерс објавили на платформи Икс, позивајући се на податке дигиталног праћења танкера.

