23.06.2026
Belgrade, RS 22 C

Најновије вести

Ирански танкери за нафту почели да се крећу према Ормуском мореузу

Ирански танкери за нафту изашли су из зоне у Персијском заливу коју је блокирала америчка морнарица, што је први извоз сирове нафте у последња два месеца, саопштено је на интернет страници Танкер Тракерс, која прати пошиљке и складиштење нафте.

Најмање два супертанкера Националне иранске танкерске компаније названа ‘Диона’ и ‘Херо 2’, изашла су из периметра блокаде америчке морнарице, носећи укупно 3,8 милиона барела иранске сирове нафте”, наводи се у саопштењу које су Танкер Тракерс објавили на платформи Икс, позивајући се на податке дигиталног праћења танкера.

Претходни чланак

Шта пише у споразуму САД и Ирана: Трајни прекид рата на свим фронтовима

Sledeći članak

Пољански: Москва је забринута због игнорисања става Републике Српске

Препоручујемо да погледате

Путин разговарао са председником Ирана о ситуацији на Блиском истоку

Председник Русије Владимир Путин обавио је телефонски разговор са председником Ирана Масудом Пезешкијаном, саопштио је Кремљ. Како се наводи у саопштењу, председници су наставили разговор о ситуацији на Блиском истоку у контексту израелско-америчке агресије против Ирана. “Руски председник […]

Потврђена смрт Голама Резе Сулејманија

Иранска револуционарна гарда потврдила је смрт генерал-мајора Голам Резе Сулејманија, команданта милиције Басиџ. Сулејмани је шест година био на челу ових снага.

arakci

Министри Ирана и Саудијске Арабије разговарали о окончању сукоба на Блиском истоку

Ирански министар спољних послова Абас Аракчи и његов саудијски колега Фајсал бин Фархан ел Сауд разговарали су телефоном о најновијим дипломатским напорима за окончање блискоисточног сукоба, пренела је државна новинска агенција ИРНА. Њих двојица су […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *