Iranski tankeri za naftu izašli su iz zone u Persijskom zalivu koju je blokirala američka mornarica, što je prvi izvoz sirove nafte u poslednja dva meseca, saopšteno je na internet stranici Tanker Trakers, koja prati pošiljke i skladištenje nafte.
“Najmanje dva supertankera Nacionalne iranske tankerske kompanije nazvana ‘Diona’ i ‘Hero 2’, izašla su iz perimetra blokade američke mornarice, noseći ukupno 3,8 miliona barela iranske sirove nafte”, navodi se u saopštenju koje su Tanker Trakers objavili na platformi Iks, pozivajući se na podatke digitalnog praćenja tankera.

