23.06.2026
Belgrade, RS 22 C

Najnovije vesti

Iranski tankeri za naftu počeli da se kreću prema Ormuskom moreuzu

Iranski tankeri za naftu izašli su iz zone u Persijskom zalivu koju je blokirala američka mornarica, što je prvi izvoz sirove nafte u poslednja dva meseca, saopšteno je na internet stranici Tanker Trakers, koja prati pošiljke i skladištenje nafte.

Najmanje dva supertankera Nacionalne iranske tankerske kompanije nazvana ‘Diona’ i ‘Hero 2’, izašla su iz perimetra blokade američke mornarice, noseći ukupno 3,8 miliona barela iranske sirove nafte”, navodi se u saopštenju koje su Tanker Trakers objavili na platformi Iks, pozivajući se na podatke digitalnog praćenja tankera.

Prethodni članak

Šta piše u sporazumu SAD i Irana: Trajni prekid rata na svim frontovima

Sledeći članak

Poljanski: Moskva je zabrinuta zbog ignorisanja stava Republike Srpske

Preporučujemo da pogledate

Volf: Operacija u Iranu je pokušaj Trampa da odvrati pažnju javnosti od finansijskih problema

“Američki predsednik Donald Tramp želi da iskoristi operaciju protiv Irana kako bi odvratio pažnju građana SAD od finansijskih problema. Pitanje je koliko daleko će Sjedinjene Države ići. Koliko daleko će američki narod i poslodavaci dozvoliti […]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *