25.06.2026
Belgrade, RS 22 C

Najnovije vesti

Iranski tankeri za naftu počeli da se kreću prema Ormuskom moreuzu

Iranski tankeri za naftu izašli su iz zone u Persijskom zalivu koju je blokirala američka mornarica, što je prvi izvoz sirove nafte u poslednja dva meseca, saopšteno je na internet stranici Tanker Trakers, koja prati pošiljke i skladištenje nafte.

Najmanje dva supertankera Nacionalne iranske tankerske kompanije nazvana ‘Diona’ i ‘Hero 2’, izašla su iz perimetra blokade američke mornarice, noseći ukupno 3,8 miliona barela iranske sirove nafte”, navodi se u saopštenju koje su Tanker Trakers objavili na platformi Iks, pozivajući se na podatke digitalnog praćenja tankera.

Prethodni članak

Šta piše u sporazumu SAD i Irana: Trajni prekid rata na svim frontovima

Sledeći članak

Poljanski: Moskva je zabrinuta zbog ignorisanja stava Republike Srpske

Preporučujemo da pogledate

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *