23.06.2026
Belgrade, RS 30 C

Најновије вести

Пакистански министар: Наредних 60 дана нема наплате пролаза кроз Ормуз

Пакистански министар спољних послова Ишак Дар изјавио је данас да током наредних 60 дана неће бити наплаћиване ни транзитне ни услужне таксе за бродове који пролазе кроз Ормуски мореуз.

Према његовим речима, одбори разматрају ирански нуклеарни програм, замрзнута иранска средства и ситуацију у Либану.

Дар је навео да је Пакистан имао кључну улогу у олакшавању дијалога између Вашингтона и Техерана, помажући да се две стране први пут приближе после 47 година.

Претходни чланак

Трамп: САД би могле да преузму контролу над Ормуским мореузом

Sledeći članak

Додик: Срби пробојем Коридора хтели само слободу, зато је и дошло до формирања Српске

Препоручујемо да погледате

НАПЕТОСТ НА ПРЕГОВОРИМА У ПАКИСТАНУ: Арагчи и Виткоф замало у физичком сукобу

Током преговора између Сједињених Америчких Држава и Ирана у Пакистану дошло је до озбиљних тензија, а према наводима турског новинара, ситуација је у једном тренутку замало ескалирала у физички сукоб. Како се наводи, ирански представник […]

IDF

Хјуман рајтс воч оптужио Израел за илегалну употребу белог фосфора у Либану

Међународна невладина организација Хјуман рајтс воч оптужила је данас Израел да је у уторак, 3. марта користио бели фосфор на насељеним стамбеним подручјима у јужном делу Либану, одмах након обнављања сукоба Израела и либанског шиитског […]

Ormuski moreuz

Санкције против Русије изгореле у Ормуском мореузу

Вашингтон је започео рат против Ирана како би извршио притисак на своје противнике, али већ после десет дана активне ескалације главни чвор светске трговине — Ормуски мореуз — практично је парализован, а цена нафте марке […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *