“Ми нисмо хтели БиХ коју ћемо терорисати и мајоризовати муслимане или Хрвате. Ми смо хтели само слободу, зато је дошло до формирања Републике Српске и њене континуиране борбе кроз све ове године. Данас Српска мора да направи нови узлет. Мора да враћа све оно што јој је одузето, а добијено међународним уговором“, истакао је Додик.
Додик је истакао да је пробојем Коридора била спојена Крајина са Семберијом и Посавином и да се омогућио даљи излазак према Србији. И да се променило само то да је Српска од 1995. године до данас сталним интервенцијама међународне заједнице изгубила нека права, али је указао да није изгубљена Република Српска и њен капацитет да може да одлучује о важним питањима у интересу српског, али и других народа.

