23.06.2026
Belgrade, RS 30 C

Најновије вести

Пакистански министар: Наредних 60 дана нема наплате пролаза кроз Ормуз

Пакистански министар спољних послова Ишак Дар изјавио је данас да током наредних 60 дана неће бити наплаћиване ни транзитне ни услужне таксе за бродове који пролазе кроз Ормуски мореуз.

Према његовим речима, одбори разматрају ирански нуклеарни програм, замрзнута иранска средства и ситуацију у Либану.

Дар је навео да је Пакистан имао кључну улогу у олакшавању дијалога између Вашингтона и Техерана, помажући да се две стране први пут приближе после 47 година.

Претходни чланак

Трамп: САД би могле да преузму контролу над Ормуским мореузом

Sledeći članak

Додик: Срби пробојем Коридора хтели само слободу, зато је и дошло до формирања Српске

Препоручујемо да погледате

ТРАМП ТВРДИ ДА ЈЕ БИО МЕТА: Пуцњава у Вашингтону подигла сумње на покушај атентата

Амерички председник Доналд Трамп изјавио је да постоји могућност да је управо он био мета нападача током пуцњаве која је прекинула вечеру Удружења дописника Беле куће у Вашингтону. Према његовим речима, нападач је деловао као […]

Песков: Русија ће бити адекватно заступљена на самиту Г20

“Председник Владимир Путин може да оде у Мајами као члан Г20, а може и да не оде, или може да оде неки други руски представник. Али у сваком случају, Руска Федерација ће бити заступљена на […]

Persijski zaliv

Енергетско престројавање због рата у Заливу: Амерички савезници се окрећу руској нафти

Усред наглог процеса диверсификације извора снабдевања нафтом, проузрокованог прекидима у снабдевању због рата у Персијском заливу, јапанске и јужнокорејске фирме се, уз благослов својих држава, окрећу руским и другим раније запостављеним снабдевачима. Јапанска компанија из области […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *