“Ako ostavimo po strani verbalnu ljušturu, svima je postalo očigledno da Teheran, blago rečeno, nije izgubio ovaj rat sa Vašingtonom, uprkos ubistvu šefa iranske države i razornim raketnim udarima. Treći učesnik, Izrael, uvređen je jer se nije ostvarilo njegovo očekivanje potpunog sloma političkog režima u Iranu, što znači da će se svetiti. I tu mu nikakav Tramp nije autoritet. Nestabilan sporazum lako može biti raznet novim udarima na Liban ili drugim provokacijama. A upravo je to potrebno Netanjahuovom kabinetu, koji opstaje zahvaljujući ratu”, napisao je na Maksu zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, komentarišući memorandum SAD i Irana.
Medvedev je objasnio da je zato brzopleto očekivati mir, a Ormuski moreuz se zaista pretvorio u persijsku nuklearnu bombu, o čemu je on pisao još 8. aprila, napomenuvši da će ga koristiti.

