23.06.2026
Belgrade, RS 29 C

Najnovije vesti

Medvedev o dogovoru SAD i Irana: Izrael će se svetiti, Tramp mu nije autoritet

“Ako ostavimo po strani verbalnu ljušturu, svima je postalo očigledno da Teheran, blago rečeno, nije izgubio ovaj rat sa Vašingtonom, uprkos ubistvu šefa iranske države i razornim raketnim udarima. Treći učesnik, Izrael, uvređen je jer se nije ostvarilo njegovo očekivanje potpunog sloma političkog režima u Iranu, što znači da će se svetiti. I tu mu nikakav Tramp nije autoritet. Nestabilan sporazum lako može biti raznet novim udarima na Liban ili drugim provokacijama. A upravo je to potrebno Netanjahuovom kabinetu, koji opstaje zahvaljujući ratu”, napisao je na Maksu zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, komentarišući memorandum SAD i Irana.

Medvedev je objasnio da je zato brzopleto očekivati mir, a Ormuski moreuz se zaista pretvorio u persijsku nuklearnu bombu, o čemu je on pisao još 8. aprila, napomenuvši da će ga koristiti.

Prethodni članak

Sikorski zahteva učešće Poljske u pregovorima o Ukrajini

Sledeći članak

Tramp: Iran je vojno poražen, Obama i Bajden vodili slabu politiku prema Teheranu

Preporučujemo da pogledate

Peskov: Odnosi Rusije i EU ne mogu biti gori nakon izbora u Mađarskoj, jer gore od ovog sad ne može

“Rusija je otvorena za dijalog, izgradnju dobrih i obostrano korisnih odnosa sa Mađarskom. Videćemo kakva će biti generalna linija novog rukovodstva, da li će to i dalje biti pragmatična linija ili politizovana”, izjavio je Dmitrij […]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *