Lider izraelske desničarske stranke Jevrejska snaga i ministar nacionalne bezbednosti Izraela Itamar Ben Gvir usprotivio se danas “nesigurnom primirju” i poručio da je Izrael platio visoku cenu, ali je blizu odlučujuće pobede.
“Jednačina mora da bude veoma jednostavna i jasna: država Izrael mora da bude bezbedna. Ako Izrael nije bezbedan, Bejrut će izgledati kao razoreni grad Beit Hanun. Poštujemo naše prijatelje. Volimo predsednika SAD Donalda Trampa. Ali na prvom mestu su nam vojnici Izraela. Pre svega naši borci, pre svega naši sunarodnici”, rekao je Ben Gvir na sastanku poslaničke grupe svoje stranke u Knesetu, prenosi “Tajms of Izrael”.
On je upozorio da Liban ne može da ima normalne odnose sa Izraelom ako dozvoli da se njegova teritorija pretvori u terorističku bazu protiv izraelske države.
“Onaj ko izabere rat protiv Izraela mora da snosi posledice. Moj stav je da ne možemo više da dozvolimo nijednu suzu izraelske majke i moramo da nastavimo dalje”, rekao je Ben Gvir.

