Лидер израелске десничарске странке Јеврејска снага и министар националне безбедности Израела Итамар Бен Гвир успротивио се данас “несигурном примирју” и поручио да је Израел платио високу цену, али је близу одлучујуће победе.
“Једначина мора да буде веома једноставна и јасна: држава Израел мора да буде безбедна. Ако Израел није безбедан, Бејрут ће изгледати као разорени град Беит Ханун. Поштујемо наше пријатеље. Волимо председника САД Доналда Трампа. Али на првом месту су нам војници Израела. Пре свега наши борци, пре свега наши сународници”, рекао је Бен Гвир на састанку посланичке групе своје странке у Кнесету, преноси “Тајмс оф Израел”.
Он је упозорио да Либан не може да има нормалне односе са Израелом ако дозволи да се његова територија претвори у терористичку базу против израелске државе.
“Онај ко изабере рат против Израела мора да сноси последице. Мој став је да не можемо више да дозволимо ниједну сузу израелске мајке и морамо да наставимо даље”, рекао је Бен Гвир.

