Становници Донбаса поново се, као и пре 85 година, супротстављају идеологији нацизма и бране своје право на живот и слободу, изјавио је лидер Доњецке Народне Републике Денис Пушилин, преносе РИА Новости.
“Пре тачно 85 година, 22. јуна 1941. године, Хитлерова Немачка и њени сателити извршили су инвазију на територију Совјетског Савеза. Овај датум ће заувек остати у нашем сећању као дан највеће трагедије и истовремено као дан невиђене храбрости совјетског народа”, написао је Пушилин на свом телеграм каналу.
Он је подвукао да је Донбас, као и цела земља, устао да брани отаџбину, те да су рудари, металурзи и радници у машиноградњи ступали у легендарне пешадијске дивизије.
“Данас, деценијама касније, наша република поново се супротставља идеологији нацизма. Ослањајући се на духовну снагу предака, бранимо своје право на живот и слободу. Док год памтимо – непобедиви смо. Док смо уједињени – нико нас не може сломити”, нагласио је лидер ДНР-а.

