24.06.2026
Belgrade, RS 24 C

Најновије вести

Додик: “Владавина права” одавно обесмишљена синтагма у БиХ

Лидер СНСД-а Милорад Додик оценио је да је “владавина права” у Босни и Херцеговини одавно изгубила смисао, оптуживши за њено урушавање “плејаду унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске”.

У објави на друштвеној мрежи Икс, Додик је критиковао министра комуникација и транспорта БиХ Едина Форта и руководство Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размену података БиХ (ИДДЕЕА), тврдећи да игноришу одлуке регулатора и судова.

“Ниједна управна организација неће бити законодавац Републици Српској и неће темељне процесе уређивати својим интерним незаконитим актима. Доста је”, поручио је Додик.

Он је навео да под изговором дигитализације не сме бити дозвољена неовлашћена обрада личних података грађана Републике Српске и Федерације БиХ, као ни, како тврди, произвољно тумачење надлежности и спровођење правила без законског основа.

“То није дигитална трансформација – то је правна импровизација и хајдучија. А, Бога ми, и криминал”, истакао је Додик.

Додао је да Република Српска неће, како је навео, ометати друге у њиховом деловању, али да неће дозволити “безакоње и вануставно деловање”, оценивши да таква пракса “неће проћи”.

Претходни чланак

Лавров: Поверење у долар ће наставити да опада

Sledeći članak

Захарова: Стармер се предуго задржао на власти

Препоручујемо да погледате

Премијер Републике Српске: Дошло је време да се затвори ОХР

Премијер Републике Српске Саво Минић оценио је да након одласка нелегалног и нелегитимног Кристијана Шмита, треба затворити ОХР, и то првенствено због све штете коју су овај странац и слични нанели Српској, а тиме и целој БиХ. Минић је истакао […]

Рубио: САД подржавају Ландија за новог високог представника и неће толерисати дестабилизацију БиХ

Амерички државни секретар Марко Рубио изјавио је током током саслушања пред Одбором за спољне послове Представничког дома Конгреса да САД подржавају кандидата из Италије за новог високог представника у Босни и Херцеговини. “Постоји нови кандидат […]

Stevandić

Стевандић: Масован терор на друштвеним мрежама против потпредседнице Скупштине РС која је имала удес

Председник Народне скупштине Републике Српске (РС) Ненад Стевандић је оценио да је потпредседнице тог тела Ања Љубојевић која је поднела оставку јер је алкохолисана слупала службени аутомобил, постала мета “масовног терора” на друштвеним мрежама. Љубојевић […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *