Лидер СНСД-а Милорад Додик оценио је да је “владавина права” у Босни и Херцеговини одавно изгубила смисао, оптуживши за њено урушавање “плејаду унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске”.
У објави на друштвеној мрежи Икс, Додик је критиковао министра комуникација и транспорта БиХ Едина Форта и руководство Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размену података БиХ (ИДДЕЕА), тврдећи да игноришу одлуке регулатора и судова.
“Ниједна управна организација неће бити законодавац Републици Српској и неће темељне процесе уређивати својим интерним незаконитим актима. Доста је”, поручио је Додик.
Он је навео да под изговором дигитализације не сме бити дозвољена неовлашћена обрада личних података грађана Републике Српске и Федерације БиХ, као ни, како тврди, произвољно тумачење надлежности и спровођење правила без законског основа.
“То није дигитална трансформација – то је правна импровизација и хајдучија. А, Бога ми, и криминал”, истакао је Додик.
Додао је да Република Српска неће, како је навео, ометати друге у њиховом деловању, али да неће дозволити “безакоње и вануставно деловање”, оценивши да таква пракса “неће проћи”.

