24.06.2026
Belgrade, RS 25 C

Најновије вести

Додик: “Владавина права” одавно обесмишљена синтагма у БиХ

Лидер СНСД-а Милорад Додик оценио је да је “владавина права” у Босни и Херцеговини одавно изгубила смисао, оптуживши за њено урушавање “плејаду унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске”.

У објави на друштвеној мрежи Икс, Додик је критиковао министра комуникација и транспорта БиХ Едина Форта и руководство Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размену података БиХ (ИДДЕЕА), тврдећи да игноришу одлуке регулатора и судова.

“Ниједна управна организација неће бити законодавац Републици Српској и неће темељне процесе уређивати својим интерним незаконитим актима. Доста је”, поручио је Додик.

Он је навео да под изговором дигитализације не сме бити дозвољена неовлашћена обрада личних података грађана Републике Српске и Федерације БиХ, као ни, како тврди, произвољно тумачење надлежности и спровођење правила без законског основа.

“То није дигитална трансформација – то је правна импровизација и хајдучија. А, Бога ми, и криминал”, истакао је Додик.

Додао је да Република Српска неће, како је навео, ометати друге у њиховом деловању, али да неће дозволити “безакоње и вануставно деловање”, оценивши да таква пракса “неће проћи”.

Претходни чланак

Лавров: Поверење у долар ће наставити да опада

Sledeći članak

Захарова: Стармер се предуго задржао на власти

Препоручујемо да погледате

Stevandić

Стевандић о сарајевским политичарима: ОХР им је био “златно теле”

Председник Народне скупштине Републике Српске и лидер Уједињене Српске Ненад Стевандић критиковао је политичко деловање бошњачких лидера, оценивши да је ослањање на међународне факторе и Канцеларију високог представника (ОХР) довело до политичког краха и потеза које је назвао […]

После пет година “под кључем”: Премијер Црне Горе открио када се отвара Свети Стефан

Милојко Спајић саопштио је да су се стекли и формални услови за поновно отварање град-хотела Свети Стефан, једног од најпрепознатљивијих симбола црногорског туризма, након што је Влада усвојила предлог услова поравнања у поступку који се […]

Градоначелник Брчког: Ускоро могућ договор о траси ауто-пута Сарајево–Београд

Градоначелник Брчког Синиша Милић изјавио је да Брчко неће бити сметња реализацији важних инфраструктурних пројеката од интереса за ентитете и најавио да ће у наредних неколико дана бити постигнут договор о трасама ауто-пута, из правца Бањалуке и Сарајева, […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *