25.06.2026
Belgrade, RS 23 C

Најновије вести

Додик: “Владавина права” одавно обесмишљена синтагма у БиХ

Лидер СНСД-а Милорад Додик оценио је да је “владавина права” у Босни и Херцеговини одавно изгубила смисао, оптуживши за њено урушавање “плејаду унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске”.

У објави на друштвеној мрежи Икс, Додик је критиковао министра комуникација и транспорта БиХ Едина Форта и руководство Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размену података БиХ (ИДДЕЕА), тврдећи да игноришу одлуке регулатора и судова.

“Ниједна управна организација неће бити законодавац Републици Српској и неће темељне процесе уређивати својим интерним незаконитим актима. Доста је”, поручио је Додик.

Он је навео да под изговором дигитализације не сме бити дозвољена неовлашћена обрада личних података грађана Републике Српске и Федерације БиХ, као ни, како тврди, произвољно тумачење надлежности и спровођење правила без законског основа.

“То није дигитална трансформација – то је правна импровизација и хајдучија. А, Бога ми, и криминал”, истакао је Додик.

Додао је да Република Српска неће, како је навео, ометати друге у њиховом деловању, али да неће дозволити “безакоње и вануставно деловање”, оценивши да таква пракса “неће проћи”.

Претходни чланак

Лавров: Поверење у долар ће наставити да опада

Sledeći članak

Захарова: Стармер се предуго задржао на власти

Препоручујемо да погледате

ГРАДОНАЧЕЛНИК БАЊАЛУКЕ ТВРДИ: Поново задржан и претресен на граници са Хрватском

Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић саопштио је да је поново задржан и претресен на граници са Хрватском, што је назвао „срдачном добродошлицом“ суседа. (Index) Он је на друштвеним мрежама навео да је процедура, како каже, увек […]

Дипломатска дилема Скопља и Софије: Шта са шест волова који су „пребегли“ у Бугарску

Након што је шест волова „пребегло“ из Северне Македоније у Бугарску, надлежни у Софији и Скопљу разматрају шта им је чинити да би били испоштовани европски и ветеринарски стандарди. Волови су границу прешли из Криве […]

Председница Бугарске најавила парламентарне изборе за април

Председница Бугарске Илиана Јотова изјавила је да ће расписати парламентарне изборе за 19. април, а такође је именовала и прелазну владу. Јотова је нагласила да је припрема фер избора “најважнији задатак прелазне владе”, а додала […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *