Katarsko ministarstvo spoljnih poslova objavilo je juče da su u Švajcarskoj počeli razgovori između Sjedinjenih Američkih Država i Irana uz posredovanje Katara i Pakistana.
Ministarstvo je izrazilo uverenje da će ovi sastanci dovesti do zaključenja sveobuhvatnog i trajnog sporazuma koji će se baviti svim aspektima Memoranduma o razumevanju, prenosi Al Džazira.
U saopštenju ministarstva se navodi da su formirane specijalizovane tehničke i stručne grupe za pregovore o uslovima konačnog sporazuma, koji će obuhvatiti sve aspekte Memoranduma o razumevanju između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
„Ovo odražava posvećenost svih strana da napreduju u procesu pregovora u dobroj veri, sa ciljem postizanja sveobuhvatnog i održivog sporazuma“, navodi se u saopštenju.
Ministarstvo je potvrdilo da će Katar nastaviti da sarađuje sa Pakistanom i svim zainteresovanim stranama kako bi se stvorilo pozitivno okruženje koje omogućava da se tokom pregovora ostvare planirani ciljevi zasnovani na uverenju da dijalog i diplomatija predstavljaju optimalan put za rešavanje sukoba i sporova.

