Катарско министарство спољних послова објавило је јуче да су у Швајцарској почели разговори између Сједињених Америчких Држава и Ирана уз посредовање Катара и Пакистана.
Министарство је изразило уверење да ће ови састанци довести до закључења свеобухватног и трајног споразума који ће се бавити свим аспектима Меморандума о разумевању, преноси Ал Џазира.
У саопштењу министарства се наводи да су формиране специјализоване техничке и стручне групе за преговоре о условима коначног споразума, који ће обухватити све аспекте Меморандума о разумевању између Сједињених Америчких Држава и Ирана.
„Ово одражава посвећеност свих страна да напредују у процесу преговора у доброј вери, са циљем постизања свеобухватног и одрживог споразума“, наводи се у саопштењу.
Министарство је потврдило да ће Катар наставити да сарађује са Пакистаном и свим заинтересованим странама како би се створило позитивно окружење које омогућава да се током преговора остваре планирани циљеви засновани на уверењу да дијалог и дипломатија представљају оптималан пут за решавање сукоба и спорова.

