Predsednik SAD Donald Tramp zapretio je Iranu da ne zatvara Ormuski moreuz rečima „Zatvorite ga i nećete imati državu“.
„Nećete se čak ni vratiti u svoju zemlju“, poručio je američki predsednik uz psovke. Tramp je takođe rekao da bi SAD mogle da postanu „anđeo čuvar“ moreuza i da preuzmu 20 odsto nafte.
„Možda ćemo preuzeti moreuz, ako budemo morali. Razneću ih“, rekao je Tramp za medije. Dodao je da ako se ne postigne dogovor, SAD će naplaćivati putarinu.

