Председник САД Доналд Трамп запретио је Ирану да не затвара Ормуски мореуз речима „Затворите га и нећете имати државу“.
„Нећете се чак ни вратити у своју земљу“, поручио је амерички председник уз псовке. Трамп је такође рекао да би САД могле да постану „анђео чувар“ мореуза и да преузму 20 одсто нафте.
„Можда ћемо преузети мореуз, ако будемо морали. Разнећу их“, рекао је Трамп за медије. Додао је да ако се не постигне договор, САД ће наплаћивати путарину.

