Varšava namerava da ubedi Donalda Trampa da američke vojnike, u slučaju njihovog povlačenja iz Nemačke, prebaci u Poljsku, naveo je poljski predsednik Karol Navrocki. Prema njegovim rečima, Poljska već ima svu neophodnu infrastrukturu.
Ranije je ministar odbrane Poljske Vladislav Kosinjak-Kamiš saopštio planove da do 2030. godine zemlja formira “najjaču i najveću armiju u Evropi” sa 500.000 vojnika.

