Варшава намерава да убеди Доналда Трампа да америчке војнике, у случају њиховог повлачења из Немачке, пребаци у Пољску, навео је пољски председник Карол Навроцки. Према његовим речима, Пољска већ има сву неопходну инфраструктуру.
Раније је министар одбране Пољске Владислав Косињак-Камиш саопштио планове да до 2030. године земља формира “најјачу и највећу армију у Европи” са 500.000 војника.

