“Ако оставимо по страни вербалну љуштуру, свима је постало очигледно да Техеран, благо речено, није изгубио овај рат са Вашингтоном, упркос убиству шефа иранске државе и разорним ракетним ударима. Трећи учесник, Израел, увређен је јер се није остварило његово очекивање потпуног слома политичког режима у Ирану, што значи да ће се светити. И ту му никакав Трамп није ауторитет. Нестабилан споразум лако може бити разнет новим ударима на Либан или другим провокацијама. А управо је то потребно Нетанјахуовом кабинету, који опстаје захваљујући рату”, написао је на Максу заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев, коментаришући меморандум САД и Ирана.
Медведев је објаснио да је зато брзоплето очекивати мир, а Ормуски мореуз се заиста претворио у персијску нуклеарну бомбу, о чему је он писао још 8. априла, напоменувши да ће га користити.

