„S obzirom na to da postojeći kapaciteti preduzeća vojno-industrijskog kompleksa SAD ne omogućavaju brzu proizvodnju takvih sredstava, potrebno je stvoriti rezervnu dodatnu proizvodnju radi popunjavanja arsenala. Zbog toga je cilj da se popune arsenali koji su iscrpljeni nakon borbenih dejstava protiv Irana“, izjavio je glavni urednik časopisa „Nacionalna odbrana“ Igor Korotčenko za „Parlamentarnu gazetu“, komentarišući činjenicu da bi velike američke kompanije, kao što su “Ford” i “Dženeral motors”, uskoro mogle da započnu proizvodnju naoružanja.
Tramp je ranije saopštio da će američki automobilski koncerni početi da proizvode oružje, uključujući krstareće rakete „Tomahavk“ i sisteme protivvazdušne odbrane „Patriot“.

