„С обзиром на то да постојећи капацитети предузећа војно-индустријског комплекса САД не омогућавају брзу производњу таквих средстава, потребно је створити резервну додатну производњу ради попуњавања арсенала. Због тога је циљ да се попуне арсенали који су исцрпљени након борбених дејстава против Ирана“, изјавио је главни уредник часописа „Национална одбрана“ Игор Коротченко за „Парламентарну газету“, коментаришући чињеницу да би велике америчке компаније, као што су “Форд” и “Џенерал моторс”, ускоро могле да започну производњу наоружања.
Трамп је раније саопштио да ће амерички аутомобилски концерни почети да производе оружје, укључујући крстареће ракете „Томахавк“ и системе противваздушне одбране „Патриот“.

