U prvom krugu razgovora delegacija SAD i Irana u Švajcarskoj nije bilo pregovora o iranskom nuklearnom programu, već je fokus bio na memorandum o razumevanju od 14 tačaka, uz poseban akcenat na situaciju u Libanu, prenela je iranska državna televizija IRIB.
Kako navodi IRIB, prva runda razgovora trajala je oko 80 minuta i bila je usmerena na pomenuti memorandum, dok pitanja nuklearnog programa Irana nisu bila na dnevnom redu.

