У првом кругу разговора делегација САД и Ирана у Швајцарској није било преговора о иранском нуклеарном програму, већ је фокус био на меморандум о разумевању од 14 тачака, уз посебан акценат на ситуацију у Либану, пренела је иранска државна телевизија ИРИБ.
Како наводи ИРИБ, прва рунда разговора трајала је око 80 минута и била је усмерена на поменути меморандум, док питања нуклеарног програма Ирана нису била на дневном реду.

