Iran je optužio Sjedinjene Američke Države da su prekršile primirje tako što je američka mornarica ispalila rakete na dva tankera u Ormuskom moreuzu i napalacivilna područja Irana.
SAD su ciljale naftni tanker koji je putovao iz iranskih prioblanih voda blizu oblaskog grada Džaska ka Ormuskom moreuzu, kao i drugi brod koji je ulazio u moreuz u blizini emiratske luke Fudžejra, rekao je portparol iranskog Centralnog štaba Hatam Al Anbije.
Prema njegovim rečima, SAD su izvele i vazdušne napade na civilna područja, odnosno gradove Bandar Hamir i Sirik i ostrva Kešm.

