24.06.2026
Belgrade, RS 21 C

Најновије вести

Иран: Нападима на иранске танкере и луке САД су прекршиле примирје

Иран је оптужио Сједињене Америчке Државе да су прекршиле примирје тако што је америчка морнарица испалила ракете на два танкера у Ормуском мореузу и напалацивилна подручја Ирана.

САД су циљале нафтни танкер који је путовао из иранских приобланих вода близу обласког града Џаска ка Ормуском мореузу, као и други брод који је улазио у мореуз у близини емиратске луке Фуџејра, рекао је портпарол иранског Централног штаба Хатам Ал Анбије.

Према његовим речима, САД су извеле и ваздушне нападе на цивилна подручја, односно градове Бандар Хамир и Сирик и острва Кешм.

Претходни чланак

Трамп: Примирје са Ираном остаје на снази након размене ватре у Ормузу

Sledeći članak

САД данас очекују одговор Ирана на предлог за окончање рата

Препоручујемо да погледате

Кремљ објавио да ли ће се састати Путин и Трамп

Преговори о мирном решавању сукоба у Украјини налазе се у фази која не подразумева јавно изношење детаља, изјавио је портпарол руског лидера Дмитриј Песков, преноси РТ. “Не желимо да улазимо у појединости и нећемо то […]

Импровизовано и неорганизовано: ЕУ би да надмудри ирански ролеркостер хитним енергетским планом

Брисел не може да учини много тога како би прегрмео последице рата у Заливу Европска комисија би данас требало да представи свеобухватни пакет хитних енергетских мера, у покушају да се одбрани од надолазеће енергетске кризе. […]

Доналд Трамп је створио нерешиву ситуацију за себе у сукобу са Ираном – Си-Ен-Ен

Дејства САД и Израела током три недеље нису довела до пада иранског режима. Напади на иранске објекте у близини Ормуског мореуза можда неће довољно ослабити Техеран да би се обезбедило отварање безбедног пролаза за бродове. […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *