24.06.2026
Belgrade, RS 22 C

Najnovije vesti

Amerika uvela nove sankcije protiv Kube

SAD su uvele nove sankcije protiv Kube.

Sankcije koje je objavio državni sekretar SAD Marko Rubio su usmerene na one “koji su odgovorni za represiju na Kubi” i koji predstavljaju pretnju po nacionalnu bezbednost i spoljnu politiku SAD.

“Današnje sankcije pokazuju da administracija predsednika Donalda Trampa neće ostati po strani dok komunistički režim Kube ugrožava našu nacionalnu bezbednost”, naveo je Rubio, prenosi Sputnjik.

Kubanski predsednik Migel Dijaz-Kanel ranije ovog meseca je izjavio da nijedan agresor, ma koliko moćan bio, neće videti Kubu kako se predaje.

“Nijedan agresor, ma koliko moćan bio, neće videti Kubu kako se predaje. Suočiće se sa narodom odlučnim da brani suverenitet i nezavisnost na svakom centimetru nacionalne teritorije”, napisao je Dijaz-Kanel na Iksu.

Prethodni članak

Ambasador Rusije u SAD: Stav američke administracije prema Danu pobede se radikalno promenio

Sledeći članak

Dmitrijev: Energetska kriza otvorila “širom zatvorene oči” EU

Preporučujemo da pogledate

Izraelski Kanal 12: „Nuklearni sporazum ili rat? Zvaničnici koji će pomoći Hamneiju da odluči“

Ili su Izraelci namerno glupi, ili zapravo nemaju pojma kako funkcioniše iranska rukovodeća struktura i donošenje odluka. Svako ko smatra Modžtabu Hamneija političkim akterom koji zapravo ima uticaj u Iranu očigledno nije dovoljno upućen da […]

BOLIVIJA UVELA VANREDNO STANJE: Protesti paralisali zemlju, vojska dobija ovlašćenje da deblokira puteve

Bolivija je proglasila vanredno stanje zbog sve jačih protesta i masovnih blokada puteva, koje su paralisale ekonomiju i ugrozile snabdevanje osnovnim životnim namirnicama. Predsednik Rodrigo Paz saopštio je da će nove mere omogućiti vlastima da […]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *