24.06.2026
Belgrade, RS 22 C

Најновије вести

Америчка морнарица извела напад на кинески танкер у Ормуском мореузу

Танкер у Ормуском мореузу на који су бродови америчке моранрице покренули напад вечерас припадао је Кини, пренели су медији.

Реч је о пловилу које је носило ознаку да је у кинеском власништву и да њиме управља кинеска посада.

Наводи се да је напад изазвао пожар на палуби танкера и да још није познато да ли је неки члан посаде повређен.

Додаје се да је ово први пут да је неки кинески танкер био мета напада у Ормуском мореузу.

Претходни чланак

Америчке снаге напале ирански танкер у Ормуском мореузу, Иран испалио ракете

Sledeći članak

Трамп: Примирје са Ираном остаје на снази након размене ватре у Ормузу

Препоручујемо да погледате

teheran

Мехр: Иран разматра предлог споразума са САД о прекиду рата између две земље

Иран разматра предлог споразума са Сједињеним Америчким Државама о прекиду рата између две земље, јавља иранска агенција Мехр, након што је амерички председник Доналд Трамп изјавио да се преговори о договору настављају. Према наводима извора […]

УЖИВО Рат на Блиском истоку: Трамп прети да ће да напусти Израел; Срушио се амерички хеликоптер

Председник САД Доналд Трамп у телефонском разговору са премијером Израела Бенјаминим Нетанјахуом рекао је да би Израел могаo да остане сам у рату са Ираном уколико дође до даље ескалације сукоба и не буде сарађивао […]

Лукас: Ситуација са НАТО-ом подсећа на филм катастрофе

Ситуација са НАТО-ом уочи предстојећег самита у Анкари подсећа на филм катастрофе, а на коцки је само постојање алијансе, пише колумниста “ЕУ Обзервера” Едвард Лукас. „На коцки није само самит НАТО-а у турској престоници, већ […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *