23.06.2026
Belgrade, RS 26 C

Најновије вести

НЕМАЧКА ПОТРОШИЛА ГОДИШЊЕ РЕСУРСЕ ЗА САМО ЧЕТИРИ МЕСЕЦА: Земља ушла у опасну зону прекомерне потрошње

Немачка је већ почетком маја потрошила количину природних ресурса која би, према проценама стручњака, требало да јој буде довољна за читаву 2026. годину.

Реч је о такозваном „Дану еколошког дуга”, који означава тренутак када држава исцрпи природне ресурсе које Земља може да обнови у току једне године. Од тог момента, Немачка практично почиње да живи на рачун будућих генерација и додатног исцрпљивања планете.

Стручњаци упозоравају да су главни разлози оваквог стања огромна индустријска потрошња, висока зависност од енергената, прекомерна употреба сировина и велики ниво загађења.

Према проценама еколошких организација, када би цео свет живео и трошио као Немачка, човечанству би било потребно више од три планете Земље да задовољи све потребе.

Немачка се већ суочава са озбиљним економским и енергетским изазовима, а аналитичари упозоравају да би наставак оваквог темпа потрошње могао додатно да погорша кризу ресурса и доведе до нових проблема у индустрији, пољопривреди и снабдевању енергијом.

Еколошке организације позвале су немачке власти да хитно смање потрошњу фосилних горива, ограниче прекомерну индустријску експлоатацију и убрзају прелазак на одриве изворе енергије.

Претходни чланак

НОВИ УДАР НА НЕМАЧКУ: Трамп најавио пребацивање америчких трупа у Пољску

Sledeći članak

ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЉОТРЕС У БРИТАНИЈИ: Стармер под жестоким ударом после катастрофалних изборних пораза

Препоручујемо да погледате

Аракчи осудио Нетанијахуове изјаве о Христу

Ирански министар спољних послова Абас Аракчи коментарисао је изјаву израелског премијера Бенјамина Нетанијахуа у којој је Исуса Христа упоредио са монголским освајачем Џингис Каном. „За човека који се толико ослања на добру вољу хришћана у […]

Kуба осудила америчку блокаду горива на острво: САД су једина претња миру

“САД прибегавају уценама и принуди. Прете другим земљама увођењем царина у случају одбијања, што крши сва правила слободне трговине”, изјавио је шеф кубанског МИП Бруно Родригез. Према његовим речима, Сједињене Државе су једина претња миру, […]

ИРАНСКИ УДАР ОШТЕТИО АМЕРИЧКЕ ДРОНОВЕ У КУВАЈТУ: Један MQ-9 Reaper уништен, други тешко оштећен

Ирански балистички ракетни удар на ваздушну базу Али ал Салем у Кувајту оштетио је америчку војну опрему и изазвао лакше повреде више особа, наводе упућени извори. Према тим наводима, кувајтска противваздухопловна одбрана пресрела је ракету […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *