24.06.2026
Belgrade, RS 23 C

Најновије вести

ИРАН УПУТИО ОШТРУ ПРЕТЊУ: „Задржавамо право на самоодбрану због америчких акција”

Ирански амбасадор при Уједињеним нацијама Амир Саид Иравани поручио је да Техеран задржава право на самоодбрану због, како је навео, непријатељских активности Сједињених Америчких Држава у Персијском заливу и Ормуском мореузу.

У писму упућеном УН, Иравани је оптужио Вашингтон за нападе на иранске танкере и приобална подручја, тврдећи да САД тиме крше међународно право и примирје постигнуто у априлу 2026. године.

Он је упозорио да би наставак таквих акција могао да изазове озбиљне последице по безбедност и стабилност читавог региона Блиског истока.

Ирански дипломата је америчку поморску блокаду и заплене бродова назвао „пиратеријом”, поручивши да Техеран неће остати нем на, како тврди, агресивне потезе Вашингтона.

Истовремено, позвао је Уједињене нације да осуде поступке САД и затраже поштовање међународних обавеза и договора о примирју.

Тензије између Ирана и Сједињених Америчких Држава у последњим недељама додатно су порасле након више инцидената у Ормуском мореузу, једном од најважнијих светских поморских праваца за транспорт нафте.

Претходни чланак

НОВИ УДАР НА ИЗРАЕЛ: Хезболах ракетама и дроновима гађао положаје ИДФ-а

Sledeći članak

ДАН КАДА ЈЕ СЛОМЉЕН ФАШИЗАМ: Европа и свет обележавају 9. мај

Препоручујемо да погледате

ФБИ УПОЗОРАВА: Руски хакери нападају Signal – мета политичари, војска и новинари

Федерални истражни биро (ФБИ) упозорио је на широку сајбер кампању повезану са руским обавештајним службама, усмерену на кориснике апликација за размену порука као што је Signal. Према заједничком саопштењу ФБИ и америчке агенције за сајбер-безбедност […]

Tramp

Трамп: Русија и Украјина имају шансу за споразум, САД напорно раде на томе

Русија и Украјина имају шансу да постигну споразум о решавању сукоба, поновио је амерички председник Доналд Трамп, истакавши да Сједињене Америчке Државе улажу значајне напоре у том циљу. „Мислим да се ситуација мало смирује и […]

Руски „мигови“ опремљени „кинџалима“ патролирали изнад Јапанског мора

Ловци МиГ-31 наоружани хиперсоничним ракетама „кинџал“ завршили су планирани лет изнад неутралних вода Јапанског мора, саопштило је руско Министарство одбране. Током лета, посаде авиона МиГ-31 извеле су допуњавање горива у лету, истиче се у саопштењу. […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *