22.06.2026
Belgrade, RS 25 C

Најновије вести

Мађарска планира увођење евра до 2030. године

Madjarska Mađarska

Будимпешта је посвећена увођењу евра, изјавио је мађарски министар финансија Андраш Карман.

Он је потврдио да се Мађарска обавезала да ће до 2030. године испунити критеријуме споразума из Мастрихта. Мађарска још користи сопствену валуту, мађарску форинту, а према одредбама Мастришког уговора, који поставља економске и монетарне смернице за Европску унију, свака нова чланица се обавезује да усвоји евро као заједничку валуту када испуни строге економске услове.

Карман је такође објавио да ће се он и мађарски премијер Петер Мађар састати у петак са грчким премијером Киријакосом Мицотакисом, преноси портал “Хирадо”.

Он се осврнуо на тему замрзавања референтне каматне стопе рекавши да је то “вечно актуелна тема”.

“Ово је вечно актуелна тема, без обзира на то што смо то више пута рекли. Уз одговорну економску политику и предвидљив буџет, претходна влада не би морала да уводи и одржава на неодређено време мере које су штетне и лоше за тржиште као што је замрзавање каматних стопа на хипотеке”, објавио је на свом фејсбук налогу Карман.

Претходни чланак

Ко је Стармеров наследник: Два пута безуспешно покушао да преузме странку, сада преузима владу

Sledeći članak

Руске снаге уништиле рафинерију нафте и енергетску инфраструктуру украјинских снага

Препоручујемо да погледате

Марта Кос није обишла градилиште у Ботуну чији пројекат финансира ЕУ

Европска комесарка за проширење Марта Кос није обишла градилиште погона за пречишћавање отпадних вода Подгорице у Ботуну, које финансира Европска унија, а против којег су мештани овог места и зетске општине. Подгорички Дан пише да је […]

Сијарто: Украјина признала да је “Дружба” блокирана из политичких разлога

„Данас је повереника наше амбасаде у Кијеву позвало Министарство иностраних послова Украјине, где су признали да је нафтовод заустављен из политичких разлога, да не настављају транспорт нафте у Мађарску из политичких разлога. Признали су да […]

Dodik

Амбасадор Марфи сматра да су се Додик и САД договорили о новом високом представнику у БиХ

Бивши амбасадор Сједињених Америчких Држава (САД) у Босни и Херцеговини (БиХ) Мајкл Марфи изјавио је да је администрација америчког председника Доналда Трампа постигла договор с лидером Савеза независних социјалдемократа (СНСД) Милорадом Додиком у вези с […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *