Vladimir Zelenski je saopštio je da poljski Orden belog orla, koji mu je oduzeo predsednik Poljske Karol Navrocki, vratio u Varšavu – poštom. Na fotografijama koje je objavio na društvenim mrežama, vide se poštanska potvrda i upakovan orden spreman za slanje.
“Verovali smo da je Orden belog orla, uručen 2023. godine, bio namenjen ukrajinskom narodu i našoj vojsci. Tako je tada rečeno. Danas sam orden vratio predsedniku Poljske. Verujem da će budućnost pokazati poštovanje koje Ukrajinci zaslužuju”, napisao je Zelenski na mreži Iks.
Navrocki je u petak saopštio da je Zelenskom oduzeto odlikovanje zbog, kako je naveo, veličanja lidera Ukrajinske ustaničke armije (UPA) u Ukrajini.

