Владимир Зеленски је саопштио је да пољски Орден белог орла, који му је одузео председник Пољске Карол Навроцки, вратио у Варшаву – поштом. На фотографијама које је објавио на друштвеним мрежама, виде се поштанска потврда и упакован орден спреман за слање.
“Веровали смо да је Орден белог орла, уручен 2023. године, био намењен украјинском народу и нашој војсци. Тако је тада речено. Данас сам орден вратио председнику Пољске. Верујем да ће будућност показати поштовање које Украјинци заслужују”, написао је Зеленски на мрежи Икс.
Навроцки је у петак саопштио да је Зеленском одузето одликовање због, како је навео, величања лидера Украјинске устаничке армије (УПА) у Украјини.

