23.06.2026
Belgrade, RS 31 C

Najnovije vesti

Tri bivša predsednika Ukrajine se odrekla poljskog Ordena belog orla

Bivši predsednici Ukrajine Leonid Kučma, Viktor Juščenko i Petro Porošenko izjavili su da se odriču poljskog Ordena Belog orla nakon što je Poljska lišila Vladimira Zelenskog istog odlikovanja zbog veličanja pripadnika tzv. Ukrajinske ustaničke armije, koji su sarađivali sa nacističkom Nemačkom.

„Doneo sam odluku da se odreknem Ordena Belog orla kojim sam imao čast da budem odlikovan 1997. godine“, navodi se u obraćanju Kučme koji je bio predsednik Ukrajine od 1994. do 2005. godine, koje je na društvenoj mreži Fejsbuk objavila portparolka bivšeg predsednika Darka Olifer.

Prethodni članak

Fico: Neću propustiti nijednu priliku da vodim dijalog sa ruskim predsednikom Putinom

Sledeći članak

Razlike iz prošlosti između Istočne i Zapadne Nemačke i dalje su očigledne

Preporučujemo da pogledate

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *