Bivši predsednici Ukrajine Leonid Kučma, Viktor Juščenko i Petro Porošenko izjavili su da se odriču poljskog Ordena Belog orla nakon što je Poljska lišila Vladimira Zelenskog istog odlikovanja zbog veličanja pripadnika tzv. Ukrajinske ustaničke armije, koji su sarađivali sa nacističkom Nemačkom.
„Doneo sam odluku da se odreknem Ordena Belog orla kojim sam imao čast da budem odlikovan 1997. godine“, navodi se u obraćanju Kučme koji je bio predsednik Ukrajine od 1994. do 2005. godine, koje je na društvenoj mreži Fejsbuk objavila portparolka bivšeg predsednika Darka Olifer.

