Бивши председници Украјине Леонид Кучма, Виктор Јушченко и Петро Порошенко изјавили су да се одричу пољског Ордена Белог орла након што је Пољска лишила Владимира Зеленског истог одликовања због величања припадника тзв. Украјинске устаничке армије, који су сарађивали са нацистичком Немачком.
„Донео сам одлуку да се одрекнем Ордена Белог орла којим сам имао част да будем одликован 1997. године“, наводи се у обраћању Кучме који је био председник Украјине од 1994. до 2005. године, које је на друштвеној мрежи Фејсбук објавила портпаролка бившег председника Дарка Олифер.

