Stanovnici Donbasa ponovo se, kao i pre 85 godina, suprotstavljaju ideologiji nacizma i brane svoje pravo na život i slobodu, izjavio je lider Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin, prenose RIA Novosti.
“Pre tačno 85 godina, 22. juna 1941. godine, Hitlerova Nemačka i njeni sateliti izvršili su invaziju na teritoriju Sovjetskog Saveza. Ovaj datum će zauvek ostati u našem sećanju kao dan najveće tragedije i istovremeno kao dan neviđene hrabrosti sovjetskog naroda”, napisao je Pušilin na svom telegram kanalu.
On je podvukao da je Donbas, kao i cela zemlja, ustao da brani otadžbinu, te da su rudari, metalurzi i radnici u mašinogradnji stupali u legendarne pešadijske divizije.
“Danas, decenijama kasnije, naša republika ponovo se suprotstavlja ideologiji nacizma. Oslanjajući se na duhovnu snagu predaka, branimo svoje pravo na život i slobodu. Dok god pamtimo – nepobedivi smo. Dok smo ujedinjeni – niko nas ne može slomiti”, naglasio je lider DNR-a.

