Напад украјинске војске на енергетску инфраструктуру привремено је оставио Севастопољ без електричне енергије, а на погођеним објектима уведен је посебан режим рада, саопштио је гувернер Михаил Развожајев.
“Непријатељ поново подмукло напада, покушавајући да нас лиши уобичајених услова живота и посеје панику. На објектима је проглашен посебан режим, стручњаци процењују размере штете и чине све што је могуће како би обновили снабдевање електричном енергијом”, навео је гувернер на свом каналу на платформи Макс.
Гувернер Херсонске области Владимир Салдо изјавио је да је и тамо дошло до потпуног или делимичног нестанка електричне енергије.
“Сви окрузи Херсонске области потпуно су или делимично остали без електричне енергије. Екипе електродистрибуције и хитне службе већ су на терену и чине све што је могуће како би што пре обновиле снабдевање струјом у нашим домовима”, навео је гувернер на свом каналу на платформи Макс, преноси ТАСС.

