Napad ukrajinske vojske na energetsku infrastrukturu privremeno je ostavio Sevastopolj bez električne energije, a na pogođenim objektima uveden je poseban režim rada, saopštio je guverner Mihail Razvožajev.
“Neprijatelj ponovo podmuklo napada, pokušavajući da nas liši uobičajenih uslova života i poseje paniku. Na objektima je proglašen poseban režim, stručnjaci procenjuju razmere štete i čine sve što je moguće kako bi obnovili snabdevanje električnom energijom”, naveo je guverner na svom kanalu na platformi Maks.
Guverner Hersonske oblasti Vladimir Saldo izjavio je da je i tamo došlo do potpunog ili delimičnog nestanka električne energije.
“Svi okruzi Hersonske oblasti potpuno su ili delimično ostali bez električne energije. Ekipe elektrodistribucije i hitne službe već su na terenu i čine sve što je moguće kako bi što pre obnovile snabdevanje strujom u našim domovima”, naveo je guverner na svom kanalu na platformi Maks, prenosi TASS.

