24.06.2026
Belgrade, RS 20 C

Најновије вести

ЗАСТАВА ЕУ СЕ ВРАЋА У МАЂАРСКИ ПАРЛАМЕНТ: Симболичан потез после 12 година

После 12 година, застава Европске уније поново ће бити постављена у мађарском парламенту, што многи тумаче као снажан политички и симболички заокрет у Мађарској.

Одлука долази након великих политичких промена и слабљења дугогодишње власти Виктора Орбана, чија је политика често била у сукобу са Бриселом.

Застава ЕУ уклоњена је из парламента пре више од деценије у периоду јачања суверенистичке и евроскептичне политике у Мађарској, када је Будимпешта све чешће улазила у конфликте са европским институцијама.

Повратак заставе сада многи виде као поруку да нове власти желе боље односе са Европском унијом и постепено дистанцирање од досадашње политике конфронтације са Бриселом.

Политички аналитичари оцењују да овај потез има велики симболички значај и да показује могући почетак нове фазе у односима Мађарске и Европске уније.

Истовремено, део јавности и конзервативних кругова у Мађарској критикује овакав потез, сматрајући га одустајањем од политике националног суверенитета коју је годинама заступала Орбанова власт.

Претходни чланак

ТЕШКИ ДАНИ ЗА ДУБАИ И АБУ ДАБИ: Богаташи масовно измештају имовину из УАЕ

Sledeći članak

ДОДИК НАКОН ПАРАДЕ У МОСКВИ: „Потврдили смо братски однос српског и руског народа”

Препоручујемо да погледате

Sančes

Санчез: Нећемо аплаудирати онима који су запалили свет

Премијер Шпаније Педро Санчез поздравио је данас постизање двонедељног примирја између Сједињених Америчких Држава и Ирана, постигнуто уз посредство Пакистана и поручио да је сада време за дипломатију, право и мир. Он је на друштвеној […]

Велика Британија организује састанак поводом кризе у Ормуском мореузу

Велика Британија ће касније ове недеље бити домаћин састанка 35 земаља на коме ће фокус бити како да се ублажи криза у Ормуском мореузу, изјавио је данас британски премијер Кир Стармер. Говорећи у Даунинг Стриту, […]

družba

Словачка: Настављен транзит руске нафте ка Словачкој преко Украјине

Транзит руске нафте ка Словачкој преко Украјине, кроз нафтовод Дружба, је настављен, потврдила је данас словачка министарка економије Дениса Сакова. Ноћас у 2.00 транзит је настављен после три месеца. Испоруке руске нафте Мађарској и Словачкој […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *