22.06.2026
Belgrade, RS 29 C

Најновије вести

Израелска војска остаће у Либану док се Хезболах не разоружа

Израелски министар финансија Безалел Смотрич саопштио је да ће Израелске одбрамбене снаге остати у зони безбедности коју држе унутар Либана у годинама које долазе, све док се Хезболах не разоружа, и да се неће повући чак ни ако Сједињене Америчке Државе то експлицитно затраже.

У интервјуу за лист Макор Ришон, Смотрич је казао да процењује да неће доћи до таквог америчког захтева, наводећи да Сједињене Америчке Државе разумеју израелске „црвене линије“, преноси Тајмс оф Израел.

На питање да ли ће војска остати у Либану годинама, министар је одговорио потврдно.

„Да, и то кажем као неко ко тренутно води преговоре о управљању буџетом за одбрану за наредну деценију“, рекао је Смотрич.

На питање да ли би Израел требало да формира војне положаје и читаве базе у безбедносној зони у Либану, Смотрич је рекао да би то све дефинитивно требало да уради.

„Ту смо док се Хезболах не разоружа, а мислим и после тога, јер су нам потребне одбрањиве границе. Али наравно, док се Хезболах не разоружа, нећемо се померити ни милиметар. То је став премијера и министра одбране, а и мој, и одлучни смо да га се држимо“, закључио је Смотрич.

Претходни чланак

Калибаф предводи иранску делегацију на преговорима у Швајцарској

Sledeći članak

Иран запретио прекидом испоруке енергије Блиском истоку ако САД не испуне споразум

Препоручујемо да погледате

Руте: Неке земље НАТО-а нису прошле амерички тест

Након састанка са председником САД, генерални секретар НАТО-а Марк Руте сложио се да су неке земље алијансе пале на тесту Сједињених Држава када су одбиле да им помогну у сукобу са Ираном. Он је изјавио […]

ТРАМП ТВРДИ ДА ЈЕ БИО МЕТА: Пуцњава у Вашингтону подигла сумње на покушај атентата

Амерички председник Доналд Трамп изјавио је да постоји могућност да је управо он био мета нападача током пуцњаве која је прекинула вечеру Удружења дописника Беле куће у Вашингтону. Према његовим речима, нападач је деловао као […]

Lihacov / Rosatom

Каква је ситуација у руској нуклеарки у Ирану?

Ситуација у области нуклеарне електране Бушер је тешка, али нису забележени напади на станицу, градилиште или смештајне просторије запослених, рекао је генерални директор руске државне корпорације “Росатом” Алексеј Лихачов. “Ситуација у области нуклеарне електране Бушер […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *