Израелски министар финансија Безалел Смотрич саопштио је да ће Израелске одбрамбене снаге остати у зони безбедности коју држе унутар Либана у годинама које долазе, све док се Хезболах не разоружа, и да се неће повући чак ни ако Сједињене Америчке Државе то експлицитно затраже.
У интервјуу за лист Макор Ришон, Смотрич је казао да процењује да неће доћи до таквог америчког захтева, наводећи да Сједињене Америчке Државе разумеју израелске „црвене линије“, преноси Тајмс оф Израел.
На питање да ли ће војска остати у Либану годинама, министар је одговорио потврдно.
„Да, и то кажем као неко ко тренутно води преговоре о управљању буџетом за одбрану за наредну деценију“, рекао је Смотрич.
На питање да ли би Израел требало да формира војне положаје и читаве базе у безбедносној зони у Либану, Смотрич је рекао да би то све дефинитивно требало да уради.
„Ту смо док се Хезболах не разоружа, а мислим и после тога, јер су нам потребне одбрањиве границе. Али наравно, док се Хезболах не разоружа, нећемо се померити ни милиметар. То је став премијера и министра одбране, а и мој, и одлучни смо да га се држимо“, закључио је Смотрич.

