23.06.2026
Belgrade, RS 22 C

Најновије вести

Ирански танкери за нафту почели да се крећу према Ормуском мореузу

Ирански танкери за нафту изашли су из зоне у Персијском заливу коју је блокирала америчка морнарица, што је први извоз сирове нафте у последња два месеца, саопштено је на интернет страници Танкер Тракерс, која прати пошиљке и складиштење нафте.

Најмање два супертанкера Националне иранске танкерске компаније названа ‘Диона’ и ‘Херо 2’, изашла су из периметра блокаде америчке морнарице, носећи укупно 3,8 милиона барела иранске сирове нафте”, наводи се у саопштењу које су Танкер Тракерс објавили на платформи Икс, позивајући се на податке дигиталног праћења танкера.

Претходни чланак

Шта пише у споразуму САД и Ирана: Трајни прекид рата на свим фронтовима

Sledeći članak

Пољански: Москва је забринута због игнорисања става Републике Српске

Препоручујемо да погледате

Опрез услед геополитичких тензија: Индија све чешће заобилази долар при плаћању руске нафте

Усред растућих геополитичких тензија, индијске рафинерије нафте све чешће плаћају руску нафту у валутама које нису долар, извештава Блумберг, позивајући се на информисане изворе. „Индијске рафинерије купују руску нафту у алтернативним валутама док настоје да […]

Песков: Ескалација тензија око Ирана пуна последица по регион и светску економију

“Најновија ескалација тензија је пуна нових, додатних негативних последица по ситуацију у региону и међународну економију у целини”, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков. Кремљ позива стране у иранском сукобу да се врате преговарачком […]

Моди ће ове године посетити Русију — Лавров

Индијски премијер Нарендра Моди, како се очекује, посетиће Русију ове године, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров. Лавров је то изјавио у видео-обраћању међународној конференцији „Русија и Индија: ка новој агенди билатералних односа“.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *