23.06.2026
Belgrade, RS 27 C

Најновије вести

Трамп: САД би могле да преузму контролу над Ормуским мореузом

Можемо да преузмемо контролу над мореузом ако буде потребно“, пише “Фокс њуз” цитирајући Доналда Трампа.

Aмерички лидер је такође изјавио да би у овом случају САД наводно преузеле 20% све нафте која пролази кроз мореуз.

Претходни чланак

Пезешкијан: Нећемо се одрећи права на обогаћивање уранијума

Sledeći članak

Пакистански министар: Наредних 60 дана нема наплате пролаза кроз Ормуз

Препоручујемо да погледате

Гринкевич: Москва не жели рат са НАТО-ом

Веома пажљиво сам проучио обавештајне податке. Русија не тежи сукобу, изјавио је врховни командант Удружених оружаних снага Алијансе у Европи Алекс Гринкевич на маргинама Међународне ваздухопловне и космичке изложбе у Берлину, преноси „Фајненшел тајмс“.

НАТО признао: Руска војска се брже прилагођава од нас

Пјер Вандије позвао је чланице блока да троше више на технолошки развој Руска војска се брже прилагођава новим технологијама на бојиштима него НАТО, рекао је НАТО адмирал Пјер Вандије, врховни командант блока задужен за техничку […]

“Аксиос”: Техеран је уверен да је понуда Вашингтона за мировне преговоре само трик

Ирански званичници су рекли посредницима да су их САД већ два пута превариле и да не желе поново да буду преварени. Прераспоређивање америчких трупа и одлука о слању значајних појачања на Блиски исток само су […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *