Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da primirje između SAD i Irana ostaje na snazi nakon što su dve strane razmenile vatru protekle noći u Ormuskom moreuzu.
„Tri američka razarača svetske klase su upravo prošla, veoma uspešno, kroz Ormuski moreuz, pod vatrom. Nije pričinjena nikakva šteta tim razačarima, ali je velika šteta naneta iranskim napadačima. Oni su potpuno uništeni zajedno sa brojnim malim brodovima, koji se koriste kao zamena za njihovu u potpunosti obezglavljenu mornaricu“, napisao je Tramp rano jutros na svojoj mreži Istina.
Kako je naveo, ti iranski brodovi su otišli na dno mora, brzo i efikasno.
„Rakete su ispaljene na naše razarače i lako su oborene. Isto tako, došli su dronovi, i spaljeni su dok su još bili u vazduhu. Pali su tako lepo u okean, kao kad leptir pada u svoj grob“, dodao je Tramp.
Kako je istakao, normalna zemlja bi dozvolila tim razaračima da prođu, ali po njemu Iran nije normalna zemlja.
„Njih predvode ludaci, i kad bi imali priliku da upotrebe nuklearno oružje, uradili bi to, bez dileme – ali nikada neće imati takvu priliku i, baš kao što smo ih nokautirali danas ponovo, nokautiraćemo ih još jače, i još silovitije, u budućnosti, ako ne potpišu dogovor, i to brzo!“, napisao je Tramp.

