22.06.2026
Belgrade, RS 34 C

Najnovije vesti

Tramp najavio ostavku britanskog premijera

Tramp

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da će Kir Starmer podneti ostavku na mesto britanskog premijera i da je ozbiljno podbacio u imigraciji i energetici.

“Kir Starmer će podneti ostavku na mesto premijera Velike Britanije. Ozbiljno je podbacio u dve veoma važne oblasti – imigraciji i energetici (otvorite eksploataciju nafte u Severnom moru). Želim mu sve najbolje”, napisao je Tramp na svojoj platformi Trut soušl.

Britanski premijer Kir Starmer priprema plan i vremenski okvir za povlačenje sa funkcije u Dauning stritu 10, nakon pobede Endija Burnama na dopunskim izborima u izbornoj jedinici Mejkerfild u Velikom Mančesteru, objavio je prethodno u subotu londonski “Obzerver”, pozivajući se na neimenovane izvore i navodeći da bi zvanično saopštenje moglo da usledi već u ponedeljak.

Prema navodima medija, Starmer je zaključio da njegova pozicija više nije održiva nakon razgovora koji su u proteklim danima vođeni sa članovima kabineta, savetnicima u Dauning stritu, sindikalnim liderima i donatorima Laburističke partije.

Britanska ministarka spoljnih poslova Ivet Kuper zatražila je ranije danas od Starmera da se povuče sa funkcije lidera Laburističke stranke, koja podrazumeva i funkciju premijera. Kuper je Starmeru privatno prenela poruku da mora da se povuče, preneo je Skaj njuz.

Starmer je trenutno odsutan iz Dauning strita i boravi na premijerskom seoskom imanju Čekers, sa suprugom i decom.

On se već duže vreme suočava sa sve glasnijim pozivima da podnese ostavku, nakon poraza na nedavno održanim lokalnim izborima. Burnam je i pre izbora u Mančesteru najavio da će mu prvi potez posle pobede biti da se kandiduje za lidera Laburista umesto Starmera.

Prethodni članak

Mohber: Iran nastoji da izmeni pravila koja regulišu Ormuski moreuz

Sledeći članak

Azarov: Samit G7 pokazao da “sedmorka” želi da nastavi sukob u Ukrajini

Preporučujemo da pogledate

SAD su se suočile sa rizikom da upadnu u zamku pri pokušaju deblokade Ormuskog moreuza, piše Volstrit žurnal

Vašington razmatra pratnju naftnih tankera ratnim brodovima kroz Ormuski moreuz, ali američka mornarica za sada ne žuri da uvede snage neposredno u uski koridor širok 21 milju. Oficiri strahuju da bi iranski dronovi i protivbrodske […]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *